×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pomorskie: 4,2 mln zł na termomodernizację szpitala w Prabutach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 lipca 2018 18:08

Szpital Specjalistyczny w Prabutach Sp. z o.o. (Pomorskie) zmniejszy rachunki za ogrzewanie i ograniczy emisję zanieczyszczeń powietrza dzięki przeprowadzeniu termomodernizacji swoich budynków. Prace o wartości ok. 4,2 mln zł w większości sfinansuje UE.

Pomorskie: 4,2 mln zł na termomodernizację szpitala w Prabutach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piątek (27 lipca) w Gdańsku umowę o dofinansowaniu termomodernizacji trzech budynków szpitalnych podpisali marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz przedstawiciele Szpitala specjalistycznego w Prabutach, Bogdan Łęski i Grażyna Stachowicz.

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego zwrócił uwagę, że trzy budynki szpitalne w Prabutach to kolejne obiekty medyczne samorządu województwa, w których przeprowadzona zostanie termomodernizacja. - Inwestycja będzie zrealizowana do końca 2018 r. Dzięki niej emisja gazów cieplarnianych zmniejszy się o prawie 180 ton równoważnika CO2 rocznie. Szpital oszczędzi również ponad milion kilowatogodzin w ciągu roku - argumentował marszałek.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej, której efektem będzie ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Urząd Marszałkowski w Gdańsku podał, że dzięki inwestycji straty ciepła budynków zostaną ograniczone średnio o około 32 procent.

Planowana jest m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwi oraz likwidacja istniejącego źródła ciepła i budowa nowych przyłączy do systemu ciepłowniczego. Mają poprawić się systemy grzewczo-wentylacyjne, instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania i ciepłej wody, wewnętrzna instalacja elektryczna i oświetlenia wewnętrznego. Na potrzeby własne budynku mają być wykorzystywane odnawialne źródła energii.

Koszt prac w szpitalu w Prabutach szacowany jest na ok. 4,2 mln zł, z tego 3,9 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu to blisko 4,2 mln zł, z czego niemal 4 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2018 roku. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum