Police: była porodówka powiatowa, teraz jest kliniczna

Autor: mmszczecin.pl,LJ/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2009 15:51

Przestrzenne, dwuosobowe sale, każda z natryskiem i toaletą, sale operacyjne i zabiegowe spełniające wymogi unijne - tak wygląda nowa porodówka w dawnym Szpitalu Rejonowym w Policach, przejętym w 2006 roku przez Pomorską Akademię Medyczną.

Police: była porodówka powiatowa, teraz jest kliniczna
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za kilka tygodni rozpocznie się przeprowadzka do wyremontowanych pomieszczeń. Do Polic trafią dwie kliniki ze szczecińskiego SPSK nr 1. Będą to klinika neonatologii i medycyny matczyno-płodowej.

- Pomieszczenia w Policach są już gotowe, teraz czekamy na odbiór budowlany - mówi Joanna Woźnicka, rzecznik szpitala klinicznego w Szczecinie. - Porodowka będzie spełniać wszystkie normy Unii Europejskiej. Sale będą dwuosobowe, przy każdej będzie się znajdował węzeł sanitarny z natryskiem.

Jak twierdzi rzecznik, kobiety rodzące będą miały w Policach o wiele lepsze warunki od tych jakie panują w salach w budynku szpitala przy Unii Lubelskiej.

W 2006 roku Szpital Powiatowy w Policach, zadłużony na kilkanaście milionów złotych przejęła Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie. Władze PAM zagwarantowały utrzymanie wszystkich świadczonych wcześniej przez tę placówkę usług medycznych.

Umowa, którą wówczas władze uczelni podpisały ze starostwem powiatowym w Policach, przewidywała, że placówka wejdzie w skład jednego z dwóch szpitali klinicznych należących do PAM. Przejęcie szpitala kosztuje uczelnię ok. 16 mln zł; pieniądze te władze akademii będą spłacać starostwu w ratach przez sześć lat.

Zgodnie z umową, wszelkie zobowiązania finansowe, wynikające z zadłużenia szpitala, pokrywa starostwo, a PAM przejęła szpital całkowicie oddłużony. 

Starosta policki Leszek Guździoł za najważniejszą rzecz uznał fakt, że mieszkańcy powiatu będą dalej mogli korzystać z wysokospecjalistycznej opieki medycznej. Władze PAM twierdziły, że policki szpital wymaga sporego dofinansowania.

Do szpitala w Policach według zapowiedzi władz uczelni miały zostać przeniesione niektóre oddziały, wraz z ich pracownikami, które funkcjonujące w Szpitalu Klinicznym nr 1: ginekologia operacyjna, położnictwo z patologią ciąży oraz kliniką neonatologii i pediatria.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze