Polfa Tarchomin buduje fabrykę za 300 mln zł

Autor: 300gospodarka.pl/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2019 14:22

Polfa Tarchomin otrzyma dofinansowanie wysokości 200 mln zł do swojej inwestycji szacowanej na 300 mln zł. W nowej fabryce staną dwie linie produkcyjne, m.in. do produkcji leków onkologicznych.

Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Plan inwestycji jest rozpisany na 10 lat, ale już w 2023 roku Polfa Tarchomin jako pierwsza fabryka w Polsce i jedna z nielicznych w Europie zamierza uruchomić produkcję produktów tzw. highly potent - to przede wszystkim leki onkologiczne (także sterydy i hormony). W nowym obiekcie powstanie także nowoczesne laboratorium badawcze, informuje portal 300gospodarka.pl.

 W opinii Jarosława Króla, prezesa zarządu Polfy Tarchomin, inwestycja ta umożliwi rozwój całej branży farmaceutycznej w Polsce, zwiększy bowiem dostępność strategicznych leków. Ponadto ma szansę doprowadzić do obniżenia cen niektórych farmaceutyków, co wpłynie pozytywnie na poziom wydatków Narodowego Funduszu Zdrowia.

W fabryce działa dziś 30 linii produkcyjnych, roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli.

Portfolio Polfy Tarchomin zawiera około 50 produktów w prawie 120 różnych formach i dawkach.

Więcej: 300gospodarka.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum