Podlaskie: terenowe karetki dla suwalskiego pogotowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2010 16:19

Pogotowie Ratunkowe w Suwałkach zakupiło dwie karetki z napędem na cztery koła, które będą obsługiwały gminy leżące na tzw. polskim biegunie zimna - poinformował w czwartek (9 grudnia) Adam Szałanda, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach.

Podlaskie: terenowe karetki dla suwalskiego pogotowia

Pogotowie zdecydowało się na zakup takich karetek po ubiegłorocznej zimie, która była szczególnie uciążliwa dla pogotowia. W niektórych miejscach – w okolicach Wiżajn i Rutki Tartak – zaspy sięgały prawie dwóch metrów. Załogi karetek często same musiały łopatami torować sobie drogę albo prosiły o pomoc strażaków, by odkopywali karetki z zasp.

– Nowe pojazdy usprawnią pracę ratowników w najtrudniejszym terenie – powiedział Szałanda.

Od czwartku karetki jeżdżą – jedna w Rutce Tartak i Wiżajnach, druga w Filipowie, gdzie według Szałandy warunki drogowe bywają najtrudniejsze. Samochody, oprócz napędu na dwie osie, mają też podwyższone podwozie o 15 cm w porównaniu do tradycyjnych ambulansów.

Jedna karetka z wyposażeniem kosztowała blisko 500 tysięcy zł. Suwalskie pogotowie pozyskało pieniądze na ten cel z programu Polska-Litwa „Sąsiedzi w Działaniu".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum