×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podlaskie: są pieniądze na zakup sprzętu dla szpitala w Łomży

Autor: Łomża/Rynek Zdrowia30 października 2013 10:37

Dwie ważne dla Łomży decyzje podjął we wtorek (29 października) zarząd województwa podlaskiego. Pierwsza dotyczy przekazania Szpitalowi Wojewódzkiemu 470 tys. zł na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, druga - oddania miastu budynku, z którego ma się wyprowadzić szpital zakaźny. Powstanie tu Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Podlaskie: są pieniądze na zakup sprzętu dla szpitala w Łomży
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, 470 tys. zł przekazane przez samorząd pozwoli Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży na kupno m.in. lasera okulistycznego, stymulatora zewnętrznego serca, dermatoskopu, respiratora noworodkowego. Obecnie lecznica nie ma takiego sprzętu lub jest on w bardzo złym stanie technicznym - informuje 4lomza.pl

Ponadto zarząd województwa poinformował prezydenta Łomży, że budynek przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, w którym mieścił się oddział zakaźny szpitala, wraz z działkami o łącznej powierzchni ponad 1,2 ha, zostanie, po przekazaniu tej nieruchomości do wojewódzkiego zasobu, przeznaczony do zbycia w drodze darowizny na rzecz miasta.

Więcej: 4lomza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze