Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia | 20-11-2013 16:22

Podlaskie: prawie 60 mln zł na inwestycje szpitalne?

Zarząd województwa podlaskiego planuje przeznaczyć 42,3 mln zł z budżetu województwa na przyszłoroczne inwestycje w SP ZOZ-ach. Kolejne 17,1 mln zł to zapotrzebowanie na pokrycie wkładu własnego inwestycji finansowanych z projektów unijnych. Czy szpitalom uda się otrzymać tyle pieniędzy - to zależeć będzie od radnych sejmiku.

Najwięcej pieniędzy w planach przyszłorocznego budżetu ma pochłonąć dalsza modernizacja i rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Za 25,8 mln zł z budżetu województwa w 2014 r. ma nastąpić m.in. przebudowa i rozbudowa budynków przy ul. Skłodowskiej, do których przeniesie się z ul. Warszawskiej oddział położniczo-ginekologiczny (koszt ponad 12 mln zł).

W planach Szpital Wojewódzki im. Wyszyńskiego w Łomży może liczyć na niemal 10 mln zł z budżetu województwa na inwestycje, m.in. dokończenie remontu oddziału położniczo-ginekologicznego czy zakup aparatury medycznej. Szpital Wojewódzki im. L. Rydygiera w Suwałkach może dostać 2,8 mln zł na modernizację i przebudowę bloku operacyjnego.

W projekcie przewidziano też środki na kontynuowanie rozbudowy i modernizacji oraz niezbędne zakupy aparatury Białostockiego Centrum Onkologii (8 mln zł) czy wkłady własne wartości 1,8 mln zł na współfinansowane przez UE inwestycje w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy.

Więcej: www.wspolczesna.pl