×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podlaskie: powstało Regionalne Centrum Leczenia Bólu

Autor: RZX/Rynek Zdrowia29 października 2015 13:49

W Mońkach powstało Regionalne Centrum Leczenia Bólu. Wartość inwestycji zleconej przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach wyniosła blisko 12 mln zł brutto.

Podlaskie:  powstało Regionalne Centrum Leczenia Bólu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

SPZOZ w Mońkach od wielu lat specjalizuje się w leczeniu bólu przewlekłego różnego pochodzenia. Jest pierwszą placówką w Podlaskiem, która otrzymała certyfikat "Szpitala bez bólu".

W stworzonym przy SPZOZ specjalistycznym Centrum Leczenie Bólu o funkcji diagnostyczno-zabiegowo-leczniczej znajduje się Centralna Izba Przyjęć wraz z poradnią leczenia bólu. Na I piętrze zlokalizowany jest oddział chirurgii ogólnej, a na II - składający się z dwóch sal blok operacyjny i pododdział leczenia bólu.

Inwestycja objęła zaopatrzenie placówki m.in. w kolumny anestezjologiczne, kolumnę chirurgiczną, kolumny na sale wybudzeniowe, lampy bezcieniowe, negatoskopy cyfrowe, zestawy z automatem myjąco-dezynfekującym, panele nadłóżkowe.

W budynku zamontowano także dwa dźwigi osobowe i jeden towarowy oraz instalacje spełniające standardy stawiane nowoczesnym obiektom użyteczności publicznej i ochrony zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum