RZX/Rynek Zdrowia | 29-10-2015 13:49

Podlaskie: powstało Regionalne Centrum Leczenia Bólu

W Mońkach powstało Regionalne Centrum Leczenia Bólu. Wartość inwestycji zleconej przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach wyniosła blisko 12 mln zł brutto.

SPZOZ w Mońkach od wielu lat specjalizuje się w leczeniu bólu przewlekłego różnego pochodzenia Fot. Archiwum RZ

SPZOZ w Mońkach od wielu lat specjalizuje się w leczeniu bólu przewlekłego różnego pochodzenia. Jest pierwszą placówką w Podlaskiem, która otrzymała certyfikat "Szpitala bez bólu".

W stworzonym przy SPZOZ specjalistycznym Centrum Leczenie Bólu o funkcji diagnostyczno-zabiegowo-leczniczej znajduje się Centralna Izba Przyjęć wraz z poradnią leczenia bólu. Na I piętrze zlokalizowany jest oddział chirurgii ogólnej, a na II - składający się z dwóch sal blok operacyjny i pododdział leczenia bólu.

Inwestycja objęła zaopatrzenie placówki m.in. w kolumny anestezjologiczne, kolumnę chirurgiczną, kolumny na sale wybudzeniowe, lampy bezcieniowe, negatoskopy cyfrowe, zestawy z automatem myjąco-dezynfekującym, panele nadłóżkowe.

W budynku zamontowano także dwa dźwigi osobowe i jeden towarowy oraz instalacje spełniające standardy stawiane nowoczesnym obiektom użyteczności publicznej i ochrony zdrowia.