Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia | 18-07-2016 19:04

Podlaskie: milion złotych na dzienny ośrodek opieki medycznej

SP ZOZ w Hajnówce jako jedyna placówka w województwie podlaskim otrzymał ponad 1 mln zł dofinansowania na utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej. Właśnie ruszyły prace adaptacyjne pomieszczeń po dawnej pralni, w których będzie mieścić się placówka.

W trakcie dziennych pobytów w zakładzie podopieczni będą mieli zapewnioną opiekę lekarzy: geriatrii i rehabilitacji, psychologa, terapeutów zajęciowych, rehabilitantów i pielęgniarek. Fot. Shutterstock

Jak informuje Gazeta Współczesna, przystosowanie pomieszczeń do potrzeb placówki ma kosztować ok. 500 tys. zł.

W hajnowskim DDOM-u jednocześnie będzie mogło przebywać dwunastu niesamodzielnych pacjentów, bezpośrednio po hospitalizacji lub korzystających z niej w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w stanie tzw. ''średnio-ciężkim’'', czyli częściowo nie radzących sobie z czynnościami życia codziennego.

W trakcie dziennych pobytów w zakładzie podopieczni będą mieli zapewnioną opiekę lekarzy: geriatrii i rehabilitacji, psychologa, terapeutów zajęciowych, rehabilitantów i pielęgniarek.

Placówka zamierza kupić sprzęt do rehabilitacji. Powstaną także miejsce wypoczynkowe i trzyłóżkowa sala. Pacjenci będą mogli przebywać w placówce do ośmiu godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu.

Więcej: www.wspolczesna.pl