Podlaskie: koniec rozbudowy szpitala w Choroszczy

Autor: Białystok Online/Rynek Zdrowia • • 02 września 2014 15:21

Zakończyła się przebudowa oddziału neurologii w Szpitalu Psychiatrycznym im. St. Deresza w Choroszczy. Teraz szpital może przyjąć o 30 chorych więcej niż dotychczas.

Oddział neurologii z pododdziałem udarowym szpitala w Choroszczy został oddany do użytku dwa lata temu. Mogło w nim znaleźć miejsce 60 pacjentów. 

W 2012 roku Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł kontrakt na leczenie 200 przypadków udarów w szpitalu, ale pacjentów było ponad dwa razy więcej. Chorzy w lżejszych stanach z powodu braku miejsc musieli leżeć nawet na szpitalnych korytarzach.

Żeby poprawić istniejące warunki, potrzebna była rozbudowa oddziału neurologii z pododdziałem udarowym. Szpital starał się o nią od dłuższego czasu. Dzięki zawieszeniu spłaty pożyczki placówka zyskała ponad 800 tys. zł. Za te pieniądze udało się powiększyć oddział o 30 łóżek dla chorych po udarze. Nowa część została dobudowana do istniejącego budynku. 

To nie koniec zmian w placówce. We wrześniu zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę oddziału rehabilitacji neurologicznej. Prace mają być ostatecznie zakończone w 2015 roku. Cały koszt inwestycji to blisko 5,5 mln zł (5 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego).

Więcej:www.bialystokonline.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum