Podlaskie: 38 mln zł z UE na inwestycje w ochronę zdrowia - ostatni nabór w tej perspektywie finansowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2020 13:09

38 mln zł z UE - to budżet ostatniego konkursu, w którym podmioty lecznicze, placówki czy firmy mogą zdobyć dotacje na inwestycje w ochronę zdrowia. W konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego będzie można składać wnioski od 19 października do 4 grudnia.

Podlaskie: 38 mln zł z UE na inwestycje w ochronę zdrowia - ostatni nabór w tej perspektywie finansowej
Konkurs ma być rozstrzygnięty w maju 2021 r. Fot. Archiwum

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na lata 2014-2020.

Można je otrzymać na inwestycje w sprzęt medyczny (oraz niezbędne prace budowlane) związane szczególnie z poprawą leczenia chorób układu krążenia, chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, układu oddechowego, chorób psychicznych, ale też innych chorób, które wpływają na fakt, iż mieszkańcy przestają być aktywni zawodowo - poinformował urząd marszałkowski.

Dotacje są przeznaczone dla podmiotów leczniczych, które - jak tłumaczy urząd - udzielają świadczeń medycznych finansowanych z pieniędzy publicznych, jednostek budżetowych, przedsiębiorców, którzy na świadczenia medyczne mają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki przypomina, że samorząd województwa przeznaczył "znaczne" środki z RPOWP na walkę z koronawirusem w ramach Podlaskiego Pakietu Zdrowotnego.

- Nie zapominamy jednak o dofinansowaniu ważnych inwestycji w sferze służby zdrowia, które pozwolą na leczenie również innych chorób. Stąd konkurs, który ruszy już w październiku. Będzie to ostatni nabór w tej perspektywie (finansowej UE - PAP) na tego typu projekty - poinformował marszałek Kosicki.

Konkurs ma być rozstrzygnięty w maju 2021 r.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum