Podlasie: z Niemiec do szpitala psychiatrycznego

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 13 września 2009 16:50

O 52 łóżka dla pacjentów wzbogacił się SPP ZOZ im. Dreszera w Choroszczy (Podlasie). Niemiecką darowiznę przekazało Stowarzyszenie Pomocy "Rubież".

– To duża pomoc. Jednak nadal potrzebujemy około 300-400 łóżek. Te, które obecnie mamy, pochodzą z lat 50. ubiegłego wieku. Używane łóżka z Niemiec wyglądają przy nich jak nowe – mówi Tomasz Goździkiewicz, dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy.

– Tam, gdzie możemy, staramy się pomóc. Kolejny transport planujemy w październiku – dodaje Józef Kuligowski, prezes Rubieży.

To tylko jedna z wielu nowości w szpitalu. Zarząd województwa zaakceptował bowiem plan budowy centralnej izby przyjęć oraz oddziału neurologii. Koszt inwestycji to 10 mln zł – pisze Kurier Poranny.

–  Teraz oddział neurologii znajduje się w budynku po dawnej fabryce. Pacjentów trzeba stamtąd wozić 300 metrów na rezonans magnetyczny. Z izby przyjęć na oddział też nie jest bliżej – twierdzi Tomasz Goździkiewicz.

W nowym budynku neurologia będzie się mieścić na pierwszym piętrze. Na parterze znajdzie się miejsce na centralną izbę przyjęć. Przy niej ulokuje się detoksykacja, czyli oddział, gdzie trafiają pacjenci w stanie zagrażającym życiu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum