×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podkarpackie: szpital w Sanoku czeka na nową neurologię

Autor: Sanok Portal regionalny/Rynek Zdrowia 06 listopada 2013 18:09

Już wkrótce pacjenci i lekarze oddziału neurologicznego Szpitala Specjalistycznego w Sanoku doczekają się przenosin do nowego budynku. Oddział będzie znajdował się zaraz nad stacją dializ na ul. 800-lecia.

Podkarpackie: szpital w Sanoku czeka na nową neurologię
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Przeniesienie ze starego szpitala oddziału neurologii należało do priorytetowych inwestycji powiatu w obecnej kadencji. Prace rozpoczęły się początkiem września i muszą zakończyć się do końca roku.

Będzie to ogromny oddział o powierzchni prawie 750 mkw. ze wszystkimi udogodnieniami dla pacjentów. Dla lekarzy najważniejsze jest to, że będą mieć nowoczesną część diagnostyczną i część ostrą, na której będą mogli przebywać pacjenci nieprzytomni i sparaliżowani.

Czasu na przenosiny oddziału neurologicznego jest niewiele. Szpital musi do końca roku zakończyć wszystkie prace budowlane. Początkiem nowego roku rozpocznie się wyposażanie pomieszczeń w niezbędny sprzęt medyczny i meble. W marcu oddział ma rozpocząć pracę.

Przenosiny oddziału wraz administracją do nowego budynku jest możliwe dzięki pieniądzom przekazanym z Ministerstwa Zdrowia, a dokładniej z rezerwy budżetowej. Szpital otrzymał na inwestycję 3,7 mln zł, powiat dołoży 1.6 mln zł, a łącznie z dotychczasowymi pracami wszystko zamknie się kwotą ponad 6 mln zł.

Więcej: esanok.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum