Echo Dnia/Rynek Zdrowia | 15-09-2017 09:01

Podkarpackie: miliony na inwestycje w Nisku i Stalowej Woli

Podkarpacki Urząd Marszałkowski przyznał dofinansowanie na inwestycje 16 z 19 szpitali, które złożyły wnioski na dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Łącznie lecznice otrzymają ponad 160 mln zł.

Fot. archiwum

Najwięcej pieniędzy otrzyma Specjalistyczny Szpital Powiatowy w Stalowej Woli. Placówka otrzyma blisko 10 milionów złotych na dostosowanie do końca 2018 roku bloku operacyjnego do obowiązujących przepisów. Blok operacyjny w stalowowwolskim szpitalu z centralną sterylizatornią będzie znajdował się na drugim piętrze nowego pawilonu diagnostyczno-zabiegowego. W ramach inwestycji zostanie wykonanych pięć sal operacyjnych, sześć stanowisk wybudzeniowych i trzy sale endoskopowe do zabiegów gastroskopii, kolonoskopii, sala rentgenowska.

Realizacja inwestycji ma nastąpić w terminie 8-9 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Łączny koszt to 21,2 miliona złotych.

Na drugim miejscu listy znalazł się SPZZOZ w Nisku. Szpital dostanie ok 6 mln zł dofinansowanie na zakup potrzebnego nowego sprzętu.

Więcej: www.echodnia.eu