Płock: za kilka miesięcy hospicjum i ZOL przyjmą pacjentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2018 10:31

Z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Płocku powstają w Goślicach hospicjum (20 łóżek) i zakład opiekuńczo-leczniczy (50 łóżek). Starostwo przeznaczyło na ten cel 4-hektarową działkę.

Płock: za kilka miesięcy hospicjum i ZOL przyjmą pacjentów
Jako pierwsze zacznie funkcjonować hospicjum Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Obie jednostki będzie prowadziła spółka Grupa Zdrowie Arkadiusz Chmieliński z Płońska. Została ona wybrana - jak wyjaśnia wicestarosta Iwona Sierocka - ze względu na duże doświadczenie. Podobne placówki prowadzi np. w Warszawie, w Płońsku i koło Raciąża (w Kraszewie-Czubakach), gdzie działa jej centrum medyczne liczące ok. 600 łóżek - informuje Gazeta Wyborcza.

Umowa opiera się na partnerstwie. Powiat zaoferował działkę, Grupa Zdrowie na własny koszt buduje i wyposaża obiekty i przez blisko trzy lata będzie w nich prowadziła działalność. Po tym okresie zostanie ogłoszony nowy konkurs.

Jako pierwsze zacznie funkcjonować hospicjum. Grupa Zdrowie ma kontrakt na tego typu usługi, zatem poszerzy tylko zakres działalności. Następnie ruszy ZOL dla przewlekle chorych wymagających całodobowej opieki. W tym przypadku płońska spółka musi pozyskać kontrakt z NFZ.

Więcej: www.plock.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum