Płock: z budżetu obywatelskiego na inwestycje w rehabilitację

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2014 14:29

W trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Płocka na 2015 r. mieszkańcy miasta zgłosili 74 projekty. Głosowanie nad zgłoszonymi pomysłami, po ich wcześniej weryfikacji, rozpocznie się w połowie września. Rozstrzygnięcie nastąpi w październiku.

Wśród zgłoszonych projektów 32 dotyczą inwestycji ogólnomiejskich, a 42 inwestycji osiedlowych - poinformował w środę PAP Hubert Woźniak z biura prasowego płockiego Urzędu Miasta. W trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Płocka łączna pula środków do rozdysponowania to - podobnie, jak poprzednio - 5 mln zł. 

Z obu dotychczasowych edycji zrealizowano dwa projekty: salę sensoryczną ze specjalistycznym wyposażeniem do rehabilitacji dzieci oraz plac edukacyjny wyposażony m.in. w model Układu Słonecznego i bryły geometryczne z wzorami matematycznymi. Pozostałe inwestycje, w tym odtworzenie dawnego dworca wodnego na Wiśle, budowa krytego boiska dla dzieci na stadionie Wisły Płock oraz budowa Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego są w trakcie realizacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum