Płock: w kwietniu 2018 r. ma ruszyć budowa ośrodka radioterapii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2017 12:51

Ośrodek radioterapii ma powstać na działce sąsiadującej z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku, a inwestorem jest elbląska spółka Nu-Med Grupa. Budowa powinna ruszyć w kwietniu przyszłego roku. Jej zakończenie przewidziano na ostatni kwartał 2019 r.

Płock: w kwietniu 2018 r. ma ruszyć budowa ośrodka radioterapii
Płock: w kwietniu 2018 r. ma ruszyć budowa ośrodka radioterapii. Fot. materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Ośrodek ma liczyć łącznie 5,6 tys. mkw. Jeśli Nu-Med podpisze kontrakt z NFZ, pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci na początku roku 2020.

Nowy zakład będzie ściśle współpracował ze szpitalem wojewódzkim, który ma zarabiać na dzierżawie działki i badaniach (laboratoryjnych, RTG, tomografiach) zlecanych przez Nu-Med.

W ośrodku będą trzy akceleratory liniowe. Ma także działać PET - urządzenie do pozytonowej tomografii emisyjnej.

Jak zaznacza Gazeta Wyborcza, Płock jest jednym z najgorzej wyposażonych w aparaturę onkologiczną miast w Polsce. Nie ma w nim placówki radioterapii i niezbędnych w leczeniu onkologicznym akceleratorów liniowych, które funkcjonują już w 31 miastach.

Nu-Med do tej pory otworzył w kraju cztery specjalistyczne placówki - w Elblągu, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim i Zamościu. Zasadą firmy jest współpraca z partnerami publicznymi, dlatego ośrodki tworzone są przy szpitalach.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum