Płock: rusza remont oddziału pediatrycznego w szpitalu miejskim

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2013 09:43

W czwartek (11 lipca) oddział pediatryczny Szpitala Świętej Trójcy w Płocku zaprzestanie działalności do 21 lipca z powodu remontu generalnego. Pacjentów przejmą inne lecznice w regionie.

Płock: rusza remont oddziału pediatrycznego w szpitalu miejskim

W okresie 11-21 lipca pacjenci będą przyjmowani do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, do szpitala Arion med. Sp. z o.o w Gorzewie oraz do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu.

Jak podaje szpital, remont jest związany z koniecznością wykonania robót budowlanych w zakresie wymiany pionów wodno-kanalizacyjnych na poziomie parteru budynku K wraz z zabudową rur z oknami rewizyjnymi, malowaniem, celem dostosowania oddziału do zaleceń Sanepidu oraz odświeżenia pomieszczeń.

Zakres robót obejmie m.in. demontaż szachtów z płyt paździerzowych stanowiących zagrożenie pożarowe, demontaż wraz z wykuciem w stropach rur kanalizacyjnych żeliwnych, demontaż istniejącej instalacji wody zimnej i cyrkulacji, demontaż drzwi zewnętrznych, montaż instalacji kanalizacji sanitarnej, montaż rurociągów instalacji wodnej, izolację rurociągów wodnych, przygotowanie ścian i sufitów do malowania, wymianę drzwi wewnętrznych.

Ponadto, w tym okresie remontu wolontariusze z Płocka dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange wykonają w świetlicy szpitalnej Bajkowy Kącik. Akcja obejmuje pomalowanie ścian, oklejenie ich animowanymi postaciami oraz doposażenie pomieszczenia w meble.

Ostatni remont na oddziale pediatrycznym odbył się 7 lat temu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum