Płock: rehabilitacja nieco opóźniona

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2010 13:35

Z powodu błędów w projekcie nowa rehabilitacja w Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. zacznie działać z opóźnieniem.

Pacjenci skorzystają z niej dopiero w grudniu, choć remont rehabilitacji w szpitalu miejskim miał zakończyć się w lipcu.

– Dopatrzyliśmy się błędów w dokumentacji projektowej, którą przygotowała dla nas zewnętrzna firma. Zmieniliśmy projekt i wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. Nie niesie to dodatkowych kosztów a unikniemy większych wydatków w przyszłości. Chodziło m.in. o złe rozplanowanie niektórych pomieszczeń – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Artur Krawczyk, prezes Płockiego ZOZ.Prezes ZOZ spodziewa się, że modernizacja rehabilitacji będzie kosztowała około 500 tys. zł.

– Sfinansujemy ją ze środków własnych oraz dotacji miejskiej...

Nowa rehabilitacja powstanie pod ortopedią, na parterze budynku D. Do zagospodarowania jest około 180 m kw. Powstaną dwie duże sale do kinezyterapii, ćwiczeń z drabinkami, bieżniami i ergometrami. 

Będzie też pokój badań lekarskich i sala do zabiegów specjalistycznych z laseroterapią, krioterapią, masażem specjalistycznym. Te zabiegi już są wykonywane w szpitalu, ale nowy kompleks będzie bardziej przestronny.

Po przeniesieniu części sprzętu z ortopedii i z dotychczasowej rehabilitacji zrobi się dodatkowe miejsce na oddziałach. - Dzięki temu w szpitalu przybędzie osiem łóżek - dodaje Artur Krawczyk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum