Płock: powstało nowoczesne centrum rehabilitacji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2016 12:00

Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne, które zostało wybudowane przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 ma niezwykle bogate wyposażenie. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano jest na 8 czerwca, kiedy SOSW nr 2 przy będzie obchodził 45-lecie istnienia.

Płock: powstało nowoczesne centrum rehabilitacji
Płock: powstało nowoczesne centrum rehabilitacji. Fot. PTWP

Inwestycja była jednym z projektów budżetu obywatelskiego. Całość kosztowała ok. 4 mln zł, w tym 900 tys. zł dołożył PFRON.

Centrum ma dwie kondygnacje, na każdej jest po pięć sal do terapii i rehabilitacji. Na parterze są: grota solna, sale do fizykoterapii, kinezyterapii i hydroterapii, a także pomieszczenie z jedyną w Płocku komorą hiperbaryczną.

Na pierwszym piętrze są z kolei sale integracji sensorycznej i terapeutyczna, gabinet psychologa i pedagoga oraz sala doświadczania świata. Ta ostatnia wyposażona jest m.in. w łóżko wodne, kącik lustrzany, ścieżkę fakturową, urządzenia służące do stymulacji wzroku i słuchu. W centrum może się też odbywać trening słuchowy metodą Tomatisa - specjalne urządzenie kosztowało ok. 114 tys. zł, pozwala "otworzyć" ucho, poprawić zdolność słyszenia, za czym idzie lepsza zdolność koncentracji i nauki.

Samo wyposażenie budynku kosztowało ponad pół miliona zł. Obiekt ma działać 40 godzin w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Będzie nieodpłatnie służył dzieciom z SOSW nr 2, ale też z innych płockich ośrodków, a także maluchom, które mają specjalne opinie poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum