Płock: inwestor wycofał się z budowy ośrodka radioterapii

Autor: tvp.pl/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2020 13:49

Władze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku poinformowały, że budowa ośrodka radioterapii w najbliższym czasie się nie rozpocznie, bo z inwestycji wycofał się podmiot, który miał zapewnić finansowanie. Jednocześnie rozważane są inne scenariusze, które być może pozwolą na finalizację projektu.

Płock: inwestor wycofał się z budowy ośrodka radioterapii
Póki co jest pełna dokumentacja projektowa i pozwolenia na budowę Fot. Archiwum

Jesienią 2019 r. został wmurowany kamień węgielny pod budowę ośrodka radioterapii. Zapowiadano, że w ciągu dwóch lat mieszkańcy Płocka i północnego Mazowsza będą mogli skorzystać z nowoczesnych metod leczenia nowotworów.

Teraz, jak mówi w rozmowie z TVP3 Warszawa Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala, być może trzeba będzie inwestycję wpisać do tych na szczeblu samorządu wojewódzkiego. Innym rozwiązaniem jest znalezienie kolejnego inwestora; zainteresowane są podobno dwie firmy. Póki co jest pełna dokumentacja projektowa, są też pozwolenia na budowę.

Warszawski serwis tvp.pl przypomina, że o ośrodku radioterapii w Płocku mówi się od kilkudziesięciu lat. Plany budowy takiej lecznicy sięgają lat 60. ubiegłego wieku, gdy w mieście powstała Petrochemia. Płock należy do polskich miast z najwyższą liczbą nowotworów płuc oraz chorób górnych dróg oddechowych.

Więcej: tvp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum