×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Płock: duże zmiany w szpitalu na Winiarach

Autor: KG/Rynek Zdrowia13 grudnia 2019 16:40

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku zakończył się remont przychodni specjalistycznej i poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Szpital zyskał nowe, zmodernizowane wnętrza, a także aparaturę i sprzęt medyczny. Było to możliwe dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza - ponad 11 mln zł i z UE - ponad 5,5 mln zł.

Płock: duże zmiany w szpitalu na Winiarach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, prace budowlane prowadzone były w obu budynkach, w których mieszczą się zarówno przychodnia jak i poradnie. Zakres robót obejmował wymiany instalacji sanitarnych i elektrycznych, posadzek, stolarki drzwiowej oraz malowanie ścian. Zmodernizowana została pracownia endoskopowa i RTG, a nowe oblicze zyskała rejestracja ogólna.

Powiększona została również poczekalnia dla pacjentów. Dodatkowo po wschodniej stronie budynku powstało nowe wejście do przychodni wraz z podjazdem dla karetek dowożących pacjentów na badania u specjalistów.

Projekt obejmował także zakup specjalistycznej aparatury i wyposażenia. Poradnie zyskały m.in. kardiomonitor, bilirubinometr, inkubator otwarty, cyfrowy aparat RTG z opcją fluoroskopii, aparat USG i KTG, zestaw narzędzi do gabinetu zabiegowego, wideogastroskopy, kabinę ciszy czy diatermię z modułem argonowym.

Na tym jednak nie koniec - podkreśla urząd marszałkowski. Już w pierwszym półroczu 2020 r. szpital zakupi również fotel ginekologiczny, stół zabiegowy, wózki do transportu chorych, aparaty USG, fotele do chemioterapii i wiele innych urządzeń mających wpływ na jakość leczenia i szybką diagnostykę.

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu ''Zakup aparatury i modernizacja infrastruktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku AOS i POZ". Całkowity koszt inwestycji to 17 mln zł, w tym ponad 11 mln zł to środki z budżetu Mazowsza, a ponad 5,5 mln zł - dofinansowanie z UE.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze