Płock: 7 mln zł na modernizację SOR

Autor: JJ, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2010 11:55

11 czerwca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku (szpital na Winiarach) zostanie oficjalnie otwarty nowy pawilon.

Po przeniesieniu części oddziałów do nowego kompleksu na ich miejscu powstanie nowoczesny szpitalny oddział ratunkowy, dzięki czemu powierzchnia dotychczasowego SOR-u może powiększyć się nawet trzykrotnie. Przybędzie pomieszczeń ambulatoryjnych i łóżek do szybkiej diagnozy.

Przeprowadzka niektórych oddziałów umożliwi powiększenie kardiologii o osiem łóżek. Skorzysta też oddział wewnętrzny, w którym po remoncie przybędzie od 20 do 25 łóżek.

Ogłoszone zostały już przetargi na wykonanie remontów w starej części szpitala. Rozpoczną się one przed wakacjami i potrwają około dwóch miesięcy. Dłuższa modernizacja czeka tylko SOR. Będzie ona realizowana w kilku etapach, ostatni zakończy się w czerwcu przyszłego roku. Rozbudowa SOR będzie kosztowała około 7 mln zł.

– Mamy już podpisaną umowę na realizację tego projektu: 85 proc. zostanie sfinansowanych ze środków unijnych, a pozostała kwota gwarantowana jest przez nasz organ założycielski.  Także przewidziane remonty, co prawda kosmetyczne, ale konieczne, zostaną zrealizowane dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Elżbieta Goszczyńska, kierownik działu organizacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum