Pleszew: już 22 mln zł na rozbudowę szpitala

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2014 15:17

Rozbudowa Pleszewskiego Centrum Medyczne Sp. z o.o (Wielkopolskie) pochłonęła dotąd ponad 22 mln zł. Zwieńczeniem II etapu rozbudowy szpitala jest oddanie w czerwcu br. do użytkowania oddziałów onkologicznego i kardiologicznego przeniesionych do nowego skrzydła.

Etap I rozbudowy pleszewskiego szpitala polegał na budowie pawilonu przylegającego do SOR, który służy przede wszystkim oddziałowi chirurgicznemu i kardiologicznemu. Powierzchnia pawilonu to 288 mkw., które mieszczą gabinet zabiegowy z niezbędnym zapleczem lekarsko-pielęgniarskim oraz technicznym.

Znajdują się tam Zakład Radiologii Zabiegowej z pracownią hemodynamiki oraz angiografii, gdzie wykonywane będą zabiegi z zakresu chirurgii naczyń, oraz pracownia elektrofizjologii. Parterowy budynek został posadowiony na odpowiednich fundamentach umożliwiających dalszą rozbudowę szpitala.

Fundament od strony południowej ma solidną żelbetową konstrukcję, która stanowi podstawę pod 3-kondygnacyjny budynek, którego budowa stanowi właśnie II etap rozbudowy szpitala. Powstająca konstrukcja pozwoli w dalszej perspektywie na posadowienie nawet 6 kondygnacji.

Inwestycja ruszyła w sierpniu 2011 r. i polegała na budowie wspomnianego trzykondygnacyjnego budynku szpitala w stanie surowym zamkniętym, połączonego bezpośrednio z istniejącym już parterowym budynkiem pracowni hemodynamiki oraz łącznikami z istniejącym sześciokondygnacyjnym budynkiem szpitalnym.

Ograniczenia lokalowe obecnego budynku szpitala uniemożliwiają  dalszy rozwój PCM. Najtrudniejsze warunki  dla udzielania świadczeń ma onkologia z pododdziałem hematologicznym. Obecnie na jednej kondygnacji znajduje się oddział wewnętrzny z kardiologicznym. W związku z powyższym szpital planuje przeniesienie do nowo powstałego budynku oddziałów: onkologicznego, kardiologicznego, a także rehabilitacyjnego, tak aby mógł powstać duży oddział o tym profilu.

Wyprowadzenie tych oddziałów pozwoli stworzyć lepsze warunki dla oddziału wewnętrznego z pododdziałem nefrologicznym, reumatologicznym, gastrologicznym i angiologicznym oraz dla oddziałów opieki długoterminowej, a także umożliwi rozszerzenie wachlarza usług z zakresu specjalistyki ambulatoryjnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum