epiotrkow.pl/Rynek Zdrowia | 19-05-2017 13:19

Piotrków Trybunalski: rusza nowy oddział pediatryczny w PZOZ

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) będzie mieć oddział pediatrii. Pierwszych pacjentów przyjmie już 1 czerwca br.

Uruchomienie opieki pediatrycznej w PZOZ kończy proces przekształcenia profilów działalności dwóch piotrkowskich szpitali. Fot. WSZ w Kielcach (zdjęcie ilustracyjne)

Uruchomienie opieki pediatrycznej w PZOZ kończy proces przekształcenia profilów działalności dwóch piotrkowskich szpitali. Projekt uporządkowania świadczeń zdrowotnych w subregionie piotrkowskim wymagał zgody przedstawicieli dwóch samorządów - wojewódzkiego i powiatowego.

Z budżetu powiatu przeznaczono na ten cel w 2016 i w 2017 roku łącznie 5,2 mln zł. Odnowiono oddział położniczy i noworodkowy, zaadaptowano pomieszczenia na ginekologię, stworzono oddział pediatryczny, dziecięcą i ginekologiczną izbę przyjęć, wyremontowano ogólną izbę przyjęć, pracownię USG i RTG, zaadaptowano pomieszczenia na przyszpitalną poradnię K, kupiono nowoczesny aparat USG z funkcją badania noworodków i małych dzieci, trwa modernizacja bloku operacyjnego i termomodernizacja budynku szpitala.

Dodatkowo Rada Miasta w Piotrkowie przeznaczyła 50 tys. zł na zakup dwóch kardiomonitorów i defibrylatora.

Więcej: epiotrkow.pl