Pionki: umowa na budowę nowego szpitalnego pawilonu podpisana

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2020 14:25

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach podpisał umowę z wykonawcą na budowę nowego pawilonu zabiegowego spółką Arbud z Radomia. Budowa ma być zrealizowana w ciągu roku i ma kosztować prawie 16 mln zł.

Budowa ma być zrealizowana w ciągu roku i ma kosztować prawie 16 mln zł. Fot. GUMed (zdjęcie ilustracyjne)

W ciągu najbliższego roku na działce w pobliżu przedwojennego jeszcze budynku obecnej chirurgii ma powstać nowoczesny pawilon zabiegowy - podaje Gazeta Wyborcza.

Na pierwszym piętrze nowego gmachu znajdzie się oddział chirurgiczny z blokiem operacyjnym, na parterze gabinety zabiegowe z izbą przyjęć oraz nocną i świąteczną opieką lekarską. Na poziomie -1 gabinety diagnostyczne: TK, RTG, USG, centralna sterylizatornia, pomieszczenie pro morte oraz pomieszczenia techniczne.

Jednocześnie szpital w Pionkach przygotowuje dokumentację dla II oraz III etapu rozbudowy szpitala, czyli odpowiednio: budowę kolejnego pawilonu oraz rewitalizację istniejącego, przedwojennego budynku. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z budżetu powiatu radomskiego oraz funduszy zewnętrznych jak budżet państwa czy fundusze unijne.

Więcej: radom.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum