Pionki: starostwo powiatowe inwestuje w remont szpitala

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2018 13:30

Starostwo Powiatowe w Radomiu zdecydowało, że z własnego budżetu przeznaczy w tym roku pół miliona złotych na nową izbę przyjęć w SPZZOZ w Pionkach. Jednocześnie złożyło wniosek o pozyskanie znacznych funduszy ze źródeł zewnętrznych.

Aby szpital w Pionkach nie wypadł z sieci szpitali, konieczne są inwestycje. Fot. Archiwum

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach w czerwcu 2017 r. znalazł się w tzw. sieci szpitali. Ma zapewnione finansowanie do końca 2021 r. Aby nie wypaść z sieci, musi zostać zmodernizowany.

O planach uratowania szpitala na łamach Echa Dnia mówi wicestarosta radomski Leszek Margas. Według niego, jeszcze w tym roku ze swojego budżetu samorząd powiatowy ma przeznaczyć pół miliona złotych na wybudowanie nowej izby przyjęć obok oddziału internistycznego.

Konieczna jest też gruntowna przebudowa chirurgii wraz z blokiem operacyjnym oraz oddziału ginekologicznego. Koszt całego przedsięwzięcia wraz z wyposażeniem to ok. 10 mln zł.

Wniosek o pozyskanie funduszy zewnętrznych został złożony w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego. Według wicestarosty szanse na pozyskanie tych pieniędzy są duże.

Inwestycja nie przewiduje porodówki. Od dłuższego czasu brakuje lekarzy neonatologów, co uniemożliwia prowadzenie oddziału położniczego. W szpitalu pozostanie oddział ginekologiczny.

Więcej: www.echodnia.eu

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum