Piła: nowoczesny ośrodek radioterapii ma już wykonawcę

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2016 17:04

Przetarg nieograniczony na budowę najnowszej inwestycji Wielkopolskiego Centrum Onkologii - Ośrodka Radioterapii w Pile - ofertą w wysokości 20,7 mln zł wygrała firma budowlana PTB Nickel.

Ośrodek Radioterapii w Pile ma zostać oddany do użytkowania w lutym 2018 r. Fot. Materiały prasowe

Budowa pilskiego Ośrodka Radioterapii, który ma służyć przede wszystkim mieszkańcom północnej Wielkopolski, jest możliwa dzięki porozumieniu pomiędzy Województwem Wielkopolskim, Powiatem Pilskim, Szpitalem Specjalistycznym w Pile, Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz Gminą Piła.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt powstanie na działce wydzielonej z istniejącego przy ul. Rydygiera kompleksu szpitalnego. Zgodnie z podpisaną w poniedziałek (15 lutego) umową, PTB Nickel odpowiada za wybudowanie w okresie 24 miesięcy dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni netto ponad 2800 m kw., niezbędnej infrastruktury technicznej oraz dróg wewnętrznych i parkingu z 43 miejscami postojowymi, przebudowę istniejącej stacji transformatorowej oraz zagospodarowanie terenu.

Najnowszą inwestycję Wielkopolskiego Centrum Onkologii zaprojektowała Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska. Nowoczesny obiekt medyczny o powierzchni całkowitej 3,6 tys. m kw. ma zostać oddany do użytkowania w lutym 2018 r.

Budowa Ośrodka Radioterapii w Pile jest drugim - po ośrodku w Kaliszu - etapem realizacji programu ''Poprawa dostępności i jakości świadczeń w zakresie radioterapii i onkologii w Województwie Wielkopolskim'', uchwalonego przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego.

Obiekt ma realizować procedury radioterapii onkologicznej, prowadzić poradnictwo onkologiczne oraz szeroko rozumianą profilaktykę nowotworów złośliwych, obsługując dziennie ok. 120-160 pacjentów. Dalsze plany przewidują utworzenie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile oddziału onkologii na 22 łóżka, połączonego z Ośrodkiem zamkniętym łącznikiem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum