Piła: 1 października otwarcie hospicjum, będzie umowa z NFZ

Autor: zycie.pila.pl/Rynek Zdrowia • • 09 września 2019 10:40

Hospicjum w Pile (Wielkopolskie) wybudowane przez pilskie Towarzystwo Pomocy Chorych (TPCh) ma przyjąć pierwszych  pacjentów 1 października br. Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze będą realizowane dzięki umowie z NFZ.

Piła: 1 października otwarcie hospicjum, będzie umowa z NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowa z Funduszem ma dotyczyć finansowania 20. łóżek zakładu opiekuńczo-leczniczego. Docelowo w pilskim hospicjum mieścić się będzie 30 łóżek opiekuńczo-leczniczych, pięć łóżek dla chorych paliatywnych i pięć łóżek hospicjum dziecięcego.

Działaczom TPCh udało się już też skompletować kadrę do pracy w hospicjum. Stworzy ją sześciu lekarzy: neurolodzy, psychiatra, kardiolog i internista; pielęgniarki i opiekunowie.

Jak przyznaje dyrektor pilskiego hospicjum, Alicja Graczyk, zainteresowanie rodzin chorych jest ogromne - niemal każdego dnia kilka osób pyta o to, kiedy ruszy przyjmowanie pacjentów.

Lokalny serwis zycie.pila.pl przypomina, że 13 października w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód dodatkowo zasili konto pilskiego hospicjum.

Cała inwestycja (hospicjum stacjonarne z ZOL-em) kosztowała 6,7 mln zł. 

Więcej: zycie.pila.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum