×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pieniądze z UE dla szpitali w Koninie i w Wągrowcu. W sumie ponad 3,3 mln zł

Autor: oprac. MCD • Źródło: PAP22 kwietnia 2023 08:26Aktualizacja: 22 kwietnia 2023 09:09

Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie i Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu otrzymają ponad 3,3 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na działania naprawcze po COVID. W całej Wielkopolsce dofinansowanych zostanie w sumie 35 placówek ochrony zdrowia.

Pieniądze z UE dla szpitali w Koninie i w Wągrowcu. W sumie ponad 3,3 mln zł
Szpital w Koninie otrzyma ponad 1,6 mln zł dofinansowania na działania naprawcze po COVID-19 Fot. AdobeStock

 

Ponad 3,3 mln zł dla szpitali w Koninie i w Wągrowcu na działania naprawcze po COVID

W piątek marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał umowy na dofinansowanie z dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie Krystyną Brzezińską, oraz dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu Przemysławem Burym. Dofinansowanie dla każdej z placówek wyniosło ponad 1,6 mln zł.

- Pandemia COVID-19 spowodowała spore opóźnienia w reakcji diagnostycznej, które skutkują dziś tym, że zgłaszający się do lecznic pacjenci często są w znacznie bardziej zaawansowanym stadium choroby. Teraz ta reakcja musi być błyskawiczna, a sprzęt nowy, sprawny i niezawodny - podkreślił cytowany w komunikacie marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Placówka w Koninie za przekazane środki ma doposażyć się w sprzęt medyczny, aparaturę medyczną, diagnostyczną i laboratoryjną. Planowany jest m.in. zakup aparatów do hemodializ, mobilny aparat RTG czy aparaty USG. Szpital z Wągrowca natomiast ma zakupić ambulans wraz z wyposażeniem na potrzeby Zespołu Ratownictwa Medycznego SOR oraz doposażyć pracownię tomografii komputerowej w tomograf komputerowy.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przypomniał, że lecznice z Konina i Wągrowca to kolejne wielkopolskie szpitale, które sięgnęły po fundusze europejskie REACT-EU w ramach WRPO 2014+.

W sumie 35 placówek ochrony zdrowia z Wielkopolski otrzyma ponad 111 mln zł na działania naprawcze po COVID-19. Komisja Europejska uruchomiła w tym celu specjalny instrument finansowy pn. REACT-EU. W komunikacie wskazano, że powstanie tego instrumentu powiązane jest z kryzysem covidowym i konsekwencjami, które ten kryzys przyniósł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze