Piekary Śląskie: wkrótce otwarcie nowoczesnej izby przyjęć

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2010 12:45

Najpóźniej na początku maja w Szpitalu Wojewódzkim Chirurgii Urazowej im. Daaba w Piekarach Śląskich zostanie uruchomiona nowa izba przyjęć.

Inwestycja realizowana jest kosztem około 4 mln złotych i – jak przekonuje dyrektor szpitala dr Bogdan Koczy – całodobowa izba będzie jedną najnowocześniejszych w Polsce.

– Będzie to całodobowe ambulatorium urazowo-ortopedyczne na najwyższym poziomie, gdzie stale dyżurują m.in. ortopedzi, radiolodzy, anestezjolodzy. Zapewni ona pełną obsługę pacjentów, którzy przyjeżdżają do nas z całego woj. śląskiego – stwierdził dyrektor placówki.

Piekarska „urazówka” należy do najbardziej renomowanych i obleganych szpitali specjalistycznych w Polsce. Rocznie przyjmuje ponad 8 tys. pacjentów, z czego ok. 7,8 tys. z nich jest tu operowanych. Obecnie ambulatorium zaopatruje rocznie ok. 13 tys. osób po urazach narządu ruchu oraz przygotowuje do przyjęcia do szpitala ok. 2 tys. chorych w ostrych stanach urazowych i 6 tys. do planowych zabiegów.

Nową izbę przyjęć sfinansowano w dużej części z unijnych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, przy wsparciu samorządu regionalnego. To część programu rozbudowy i dalszej modernizacji szpitala, w ramach której planowane jest m.in. stworzenie kompleksu nowych sal operacyjnych z zapleczem diagnostycznym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum