Piekary Śląskie: szpital miejski zmienia się nie do poznania

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2015 12:46

Trwa II etap rozbudowy Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Budowlańcy wykonują elewację budynku, posadzki, stolarkę okienną.

Piekary Śląskie: szpital miejski zmienia się nie do poznania
Rozbudowa szpitala w Piekarach Śląskich. Fot. Archiwum

Drugi etap rozbudowy szpitala miejskiego jest już na finiszu. Prowadzone są roboty w zakresie instalacji sanitarnych, elektrycznych, gazów medycznych oraz instalacji solarnej. Trwaja montaż ścianek działowych, posadzek oraz stolarki okiennej, rozpoczęto roboty związane z ociepleniem zewnętrznym i elewacją.

Przy ul. Kościuszki powstaje pięciokondygnacyjny budynek, w którym będą zlokalizowane wszystkie oddziały łóżkowe. Na parterze znajdzie się izba przyjęć z diagnostyką endoskopową i obrazową. Oddział endokrynologiczny i geriatryczny zajmą pierwsze piętro, a drugie - oddział wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym. Na trzecim piętrze będą oddziały ginekologiczno-położniczy, noworodkowy oraz blok porodowy. Zaś czwarte przeznaczone jest na oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej, a także na blok operacyjny.

Zakończenie wszystkich robót drugiego etapu zaplanowano na początek 2016 roku. Ich koszt to 34 mln złotych. W trzecim etapie robót wyburzone zostaną wzdłuż ulicy Szpitalnej stare budynki.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum