Piekary Śląskie: podpisano umowę na dostarczenie sprzętu za 30 mln zł

Autor: UMPS/Rynek Zdrowia • • 15 września 2017 14:14

Podpisano umowę na dostarczenie sprzętu do Piekarskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. Jej wartość przekracza 30 mln zł. Cała inwestycja zamknie się kwotą blisko 100 mln zł, ma zostać oddana do użytku do końca tego roku.

Piekary Śląskie: podpisano umowę na dostarczenie sprzętu za 30 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po trwającym wiele miesięcy postępowaniu przetargowym władze placówki podpisały wczoraj umowę z wykonawcą na dostarczenie  sprzętu do Piekarskiego Centrum Medycznego.

- To bardzo duża umowa, której wartość przekracza 30 mln złotych - podkreśla Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego - Sam proces dostarczania sprzętu też nie będzie prosty, bo to duża operacja budowlana i logistyczna. 

Ze strony firmy dostarczającej wyposażenie prace będzie koordynował menedżer projektu. W szpitalu została powołana komisja, która określi terminy dostarczania kolejnych transz urządzeń medycznych. Do wykonania będą też niezbędne prace budowlane wewnątrz budynku, które umożliwią instalację nowoczesnego sprzętu.

Szpital jeszcze w tym roku ma być oddany do dyspozyji mieszkańców i ma to być jedna z najnowocześniejszych placówek w Polsce. 

Cała inwestycja (budowa wraz z wyposażeniem) będzie kosztowała około 100 mln złotych. Do piekarskiego szpitala trafią nowe kardiomonitory, aparaty do znieczuleń, defibrylatory, inkubatory, nowoczesne łóżka oraz setki innych urządzeń.

Na parterze znajdzie się izba przyjęć z pracowniami diagnostyki endoskopowej i obrazowej. Pierwsze piętro zajmie oddział endokrynologiczny i geriatryczny. Na kolejnych kondygnacjach zlokalizowane zostaną oddziały wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym, ginekologiczno-położniczy, noworodkowy oraz blok porodowy. Będzie także oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej oraz blok operacyjny. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum