Piekary Śląskie: do szpitala miejskiego trafi sprzęt za 30 mln zł

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2017 11:21

Ponad 20 kardiomonitorów, aparaty do znieczuleń, defibrylatory i inkubatory oraz kilkaset innych elementów wyposażenia szpitala już wkrótce trafi do Piekarskiego Centrum Medycznego w Piekarach Śląskich.

Piekary Śląskie: do szpitala miejskiego trafi sprzęt za 30 mln zł
Piekarskie Centrum Medyczne; FOT. Materiały prasowe

- Krajowa Izba Odwoławcza uznała przetarg na sprzęt za ważny. Dlatego będziemy mogli przystąpić do podpisania umowy z wykonawcą - informuje Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

Wartość całego kontraktu to prawie 30 mln zł, a pieniądze na jego realizację w całości zapewnia gmina Piekary Śląskie. Zakupiony za tę kwotę sprzęt sprawi, że piekarski szpital miejski będzie należał najlepiej wyposażonych, wielospecjalistycznych placówek medycznych w województwie śląskim.

- Dzięki tej decyzji KIO oraz podpisaniu umowy z wykonawcą mieszkańcy Piekar Śląskich jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z bardzo nowoczesnej, przyjaznej pacjentom placówki, która będzie mogła się równać jakością opieki z najlepszymi ośrodkami w kraju - podkreśla Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Budynek nowego szpitala jest już gotowy i czeka tylko na urządzenia medyczne. Wykaz sprzętu, który przyjedzie do Piekar Śląskich liczy aż 450 pozycji, które pozwolą na wyposażenie wszystkich oddziałów lecznicy.

Na parterze znajdzie się izba przyjęć z pracowniami diagnostyki endoskopowej i obrazowej. Pierwsze piętro zajmie oddział endokrynologiczny i geriatryczny. Na kolejnych kondygnacjach zlokalizowane zostaną oddziały wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym, ginekologiczno-położniczy, noworodkowy oraz blok porodowy. Będzie także oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej oraz blok operacyjny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum