Park Zdrojowy w Jeleniej Górze po remoncie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2012 18:03

W uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry zakończyła się renowacja jednego z ogrodów pałacowych w Polsce - Parku Zdrojowego. Zmodernizowane zostały drogi i ścieżki parkowe, powstała instalacja oświetleniowa. Prace kosztowały 15 mln zł.

Jak poinformowała PAP w czwartek (15 marca) Anna Knowska z Parku Zdrojowego w jeleniogórskiej dzielnicy Cieplice Zdrój, w sumie po renowacji powstało 25 tys. mkw. alejek spacerowych, 5 ha trawników, 230 ławek oświetlonych 160 lampami.

Prace renowacyjne trwały od 2010 r. Ich koszt wyniósł prawie 15 mln zł, z czego ok. 5 mln pokrył budżet miasta, a pozostała część pochodziła ze środków unijnych.  

- Za te pieniądze udało się przeprowadzić szereg prac, dzięki którym park odzyskał swój dawny blask i poprawił warunki wypoczynku kuracjuszy, turystów i mieszkańców Cieplic Zdrój - mówiła Knowska.

Knowska wyjaśniła, że według zamierzeń władz miasta odnowiony ogród nie tyko podniesie atrakcyjność turystyczną Dolnego Śląska, ale będzie także mógł spełniać swe pierwotne funkcje, czyli być nie tylko miejscem odpoczynku, ale łączyć walory uzdrowiskowe z edukacyjno-kulturowymi.

Renowacja parku w Cieplicach Zdrój to jeden z etapów projektu: "Uatrakcyjnienie turystyczne Uzdrowiska Cieplice Zdrój poprzez rewitalizację parków zdrojowych - I etap rewitalizacja Parku Zdrojowego". To obecnie jedna z trzech kluczowych inwestycji Jeleniej Góry.

Na tym samym terenie, po wschodniej stronie ogrodu trwa budowa Term Cieplickich - kompleksu basenowo-rekreacyjnego, który będzie wykorzystywał wody termalne uzdrowiska o właściwościach leczniczych. Po zachodniej stronie ogrodu trwają prace remontowe zabytkowego zespołu pocysterskiego, który zostanie zaadaptowany do celów kulturalnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum