Parczew: będzie remont, szpital czekają duże zmiany

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2012 14:05

W 2012 roku za około 6 mln zł SP ZOZ w Parczewie zostanie dostosowany do wymogów ministra zdrowia. Remont rozpocznie się w tym roku, prace zostaną zakończone w przyszłym.

Zmiany odczują wszyscy pacjenci: od mam, które będą rodzić na tutejszej porodówce, przez pacjentów oddziału chirurgiczno-urazowego, geriatrycznego, po najmłodszych podopiecznych szpitala z oddziału dziecięcego. Inwestycja obejmuje też oddział internistyczno-kardiologiczny i psychiatryczny.

Gruntowny remont przejdzie także kuchnia i oddział sterylizacji. Placówka zostanie wyposażona w nowe urządzenia do mycia i dezynfekcji narzędzi. Będzie nowy agregat prądotwórczy, który zaopatruje szpital w energię elektryczną w razie zakłóceń.

Placówka ogłosiła już przetarg na wykonanie wszystkich tych prac. Na oferty czeka do 3 lutego. Już teraz wiadomo, że modernizacja będzie kosztowała około 6 mln zł. Około 80 proc. tej kwoty to środki unijne, 20 proc. to wkład własny szpitala.

Na razie w maju zakończy się w szpitalu projekt, w ramach którego zainstalowano w placówce tomograf i rentgen. Kończony jest także etap wdrażania systemu informatycznego.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum