Pabianice: są nowe wymagania, trzeba było przeprojektować lądowisko

Autor: Echo Pabianic/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2019 09:06

Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. już było gotowe do zawierania umowy na budowę lądowiska dla śmigłowców. Termin przesunie się w czasie, gdyż pojawiło się nowe rozporządzenie ministra zdrowia określające parametry lądowisk.

Pabianice: są nowe wymagania, trzeba było przeprojektować lądowisko
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wydane 27 czerwca rozporządzenie wprowadza na tyle istotne zmiany w porównaniu z obowiązującymi dotychczas, że konieczne okazały się korekty w projekcie lądowiska dla śmigłowców powstającego przy szpitalnym oddziale ratunkowym.

Jak tłumaczy Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w Pabianickim Centrum Medycznym Sp. z o.o. w Pabianicach, zmiany dotyczą m.in. wysokości płyty lądowiska. - W stosunku do pierwotnych założeń płytę trzeba będzie podnieść. To dlatego, że pomiar nalotów będzie się odbywał nie z odległości 600 metrów, a 1 kilometra - mówi Echu Pabianic.

Projekt lądowiska został zmieniony. Przetarg na budowę ma odbyć się na początku sierpnia.

Nowe rozporządzenie wymusiło też zmiany w zakresie trwającego właśnie remontu SOR. Konieczne okazało się znalezienie miejsca na salę dla segregacji chorych oraz salę dekontaminacji. Trzeba będzie poprzestawiać już wybudowane ścianki działowe. - Będzie drożej, a koszty spadną na szpital - stwierdza zastępca dyrektora szpitala.

Więcej: epainfo.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze