PAP/Rynek Zdrowia | 07-11-2019 09:23

PZU Zdrowie chce przejąć sieć pracowni badań obrazowych

Spółka ubezpieczeniowego giganta chce przejąć zajmującą się diagnostyką obrazową Tommę, której właścicielem jest fundusz THC - czytamy w czwartkowym (7 listopada) wydaniu "Puls Biznesu".

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dziennik zwraca uwagę, że państwowy gigant ubezpieczeniowy coraz mocniej rozpycha się na polskim rynku ochrony zdrowia. "PB" przypomina, że spółka PZU Zdrowie w tym roku kupiła już dużą sieć przychodni od duńskiego Falcka, a teraz szykuje się do przejęcia sieci pracowni badań obrazowych Tomma, należącej do funduszu Tar Heel Capital.

Wniosek w tej sprawie trafił już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji nie jest znana, na razie strony nie chcą jej komentować. PZU ma przedstawić szczegóły przy okazji publikacji wyników kwartalnych w przyszłym tygodniu. W ramach transakcji do PZU Zdrowie ma trafić też spółka Asklepios, której przejęcie przez Tommę było dopinane w ostatnich tygodniach.

"PB" podkreśla też, że spółka PZU Zdrowie w segmencie prywatnej opieki medycznej jest rynkowym numerem trzy, po Lux Medzie i Medicoverze. Spółka ma około 100 własnych placówek medycznych, do tego współpracuje z nią ponad 2,1 tys. niezależnych przychodni. Obsługuje ponad 2,3 mln pacjentów.