PAKS: nowy blok operacyjny w Kędzierzynie-Koźlu

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 06 września 2013 09:49

W Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca (PAKS) w Kędzierzynie Koźlu 4 września rozpoczął pracę rozbudowany IV Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Elektrostymulacji i Angiologii. Dodatkowo otwarty został nowoczesny blok operacyjny z angiografem, dzięki któremu możliwe staje się m.in. wszczepianie kardiowerterów-defibrylatorów oraz rozruszników serca jeszcze większej liczbie pacjentów.

PAKS: nowy blok operacyjny w Kędzierzynie-Koźlu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dzięki zwiększeniu liczby łóżek oraz nowej sali operacyjnej z angiografem, ośrodek PAKS może przyjmować więcej pacjentów i zapewnić im dostęp do jeszcze szerszego spektrum usług z zakresu leczenia chorób serca.

IV Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Elektrostymulacji i Angiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca działa w Kędzierzynie-Koźlu od 2007 roku. Są w nim diagnozowani oraz leczeni pacjenci cierpiący na stabilną i niestabilną chorobę wieńcową, z zawałami serca, jak również z ciężką niewydolnością krążenia.

Dzięki zakończonej właśnie rozbudowie z usług tego ośrodka korzystać będzie mogło jeszcze więcej pacjentów, którzy będą mogli być hospitalizowani w jednym czasie.


Jak zauważa dr Janusz Prokopczuk, ordynator IV Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektrostymulacji i Angiologii PAKS w Kędzierzynie-Koźlu, dzięki przeprowadzonej przebudowie ośrodka, która pozwoliła na zwiększenie liczby łóżek o 30 proc., będzie można ratować życie i zdrowie jeszcze większej liczbie chorych z ostrymi zespołami wieńcowymi.

Tylko w 2012 roku w placówce PAKS w Kędzierzynie-Koźlu hospitalizowano ponad 2300 osób. Z usług poradni kardiologicznej korzysta średnio 30-40 pacjentów dziennie. Chorzy są przyjmowani i leczeni bezpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ.


 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze