Otwarto zmodernizowany i rozbudowany obiekt Szpitala ZOZ w Wągrowcu

Autor: • Źródło: PAP28 października 2022 16:28

Pacjenci i kadra medyczna Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) mogą już korzystać z rozbudowanego i zmodernizowanego obiektu szpitala. W jego uroczystym przekazaniu udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Otwarto zmodernizowany i rozbudowany obiekt Szpitala ZOZ w Wągrowcu
Otwarto zmodernizowany i rozbudowany obiekt Szpitala ZOZ w Wągrowcu. Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki
  • Pacjenci i kadra medyczna Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu mogą cieszyć się z nowego obiektu szpitala
  • Rozbudowa i dostosowanie do aktualnych wymagań istniejącego obiektu wyniosła prawie 32 mln zł
  • - Cieszę się, że nowe sale, oddział intensywnej terapii, nowoczesna część obiektu szpitalnego, w której znalazły się kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów oddziały, mogły powstać przy współpracy rządowo-samorządowej i zaangażowaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Rozbudowa szpitala. Inwestycja była warta prawie 32 mln zł

Jak poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, rozbudowa i dostosowanie do aktualnych wymagań istniejącego obiektu Szpitala ZOZ w Wągrowcu wyniosła prawie 32 mln zł, przy udziale środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości ponad 1,8 mln zł.

Inwestycja obejmowała dobudowanie nowej części obiektu szpitalnego, gdzie nowe lokalizacje znalazły kluczowe dla funkcjonowania całości szpitala jednostki organizacyjne: Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Blok Operacyjny Oddziału Chirurgicznego, Blok zabiegowy Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego.

Wybudowano także zupełnie nową, frontową strefę wejścia do budynku. Modernizacja obejmowała wszystkie kondygnacje budynku głównego szpitala. W ramach prac wykonano m.in. wymianę ponad 70 km sieci wewnętrznych, a także ułożono 200 km nowej sieci teletechnicznej.

- Cieszę się, że nowe sale, oddział intensywnej terapii, nowoczesna część obiektu szpitalnego, w której znalazły się kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów oddziały, mogły powstać przy współpracy rządowo-samorządowej i zaangażowaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - podkreślił w piątek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Dodał, że czas pandemii COVID-19 "w bezprecedensowy sposób uświadomił nam z jaką dbałością i uwagą musimy troszczyć się o zdrowie i życie, jak ważne są nakłady na profilaktykę i leczenie".

- Nieustanna praca nad poprawą jakości usług medycznych, zapewnienie chorym opieki i dostępu do najnowszych terapii, są jednym z priorytetów i wspólnym celem rządu oraz samorządów - zaznaczył wojewoda.

"Wzmocnione zostało bezpieczeństwo pacjentów i personelu"

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu podał, że przeprowadzone prace w ZOZ w Wągrowcu umożliwiły dostosowanie obiektu szpitalnego do aktualnie obowiązujących wymogów i przepisów.

- Dzięki wykonaniu inwestycji zdecydowanemu polepszeniu uległy warunki pracy kadry medycznej oraz komfort pobytu pacjentów. Wzmocnione zostało bezpieczeństwo pacjentów i personelu - pojawiły się nowe, wydzielone drogi komunikacji i ewakuacji na wypadek zdarzeń kryzysowych, a do dyspozycji pacjentów jest więcej sal jedno- i dwuosobowych. Zmodernizowano także zaplecze sanitarno-higieniczne oraz zainstalowano nowy system klimatyzacji i wentylacji całego obiektu - podano.

W 2019 roku w ramach Rządowego Programu wymiany Ambulansów ZOZ w Wągrowcu otrzymał dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł, z kolei w tym roku szpital otrzymał również dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na zakup sprzętu do centralnej sterylizatorni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum