Otwarto pierwsze domy Senior-WIGOR

Autor: Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2015 11:50

W gminach uruchomiono pierwsze domy Senior - WIGOR. Zainteresowanie odbywającymi się w nich zajęciami wzrasta wśród mieszkańców z dnia na dzień – pisze Gazeta Prawna.

Otwarto pierwsze domy Senior-WIGOR. Fot. Archiwum

Prawie 120 samorządów otrzymało w tym roku dotację w ramach konkursu na zakładanie dziennych domów Senior-WIGOR. Głównym celem realizowanego w latach 2015-2020 rządowego programu ma być finansowe wspieranie gmin i powiatów w rozwijaniu sieci placówek dla osób starszych.

Jednostki, które zdecydowały się na wzięcie udziału w pierwszej edycji programu, mają czas do końca roku na uruchomienie domów Senior-WIGOR. Część już to zrobiła. Pierwsze placówki działają min. w Radomiu, Przemyślu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Kętach (woj. małopolskie), Zbąszynku, Łapach i Szczecinie.

Co do zasady warunki programu zakładają, że miesięczny koszt pobytu w placówce będzie pokrywany w jednej trzeciej przez dotacje budżetową, a pozostałą część ma sfinansować samorząd oraz emeryt (lub jego rodzina). Wiele z gmin - jak Szczecin, Zbąszynek i Łapy - zrezygnowały z ich pobierania, a nawet zapewniło do nich darmowy transport.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum