×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z miejscami dla 50 pacjentów

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP21 kwietnia 2023 18:16Aktualizacja: 21 kwietnia 2023 18:18

21 kwietnia w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie otwarto Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z miejscami dla 50 pacjentów. Inwestycja kosztowała 13,7 mln zł, z czego 9,2 mln zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z miejscami dla 50 pacjentów
Otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z miejscami dla 50 pacjentów Fot. Urząd Wojewódzki w Lublinie

 

Otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z miejscami dla 50 pacjentów

Lubelski Urząd Wojewódzki przekazał w komunikacie, że w nowym zakładzie są 42 miejsca dla pacjentów w zakresie świadczeń opiekuńczo-leczniczych i 8 miejsc dla pacjentów wentylowanych mechanicznie.

- Znajdą w nim opiekę osoby w podeszłym wieku, cierpiące na przewlekłe i uciążliwe choroby, które wymagają całodobowej i stałej opieki lekarskiej oraz pielęgniarskiej - podano.

- Celem inwestycji było objęcie całodobową opieką i leczeniem osób, które przebyły fazę leczenia szpitalnego, mają ukończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego i nie wymagają dalszej hospitalizacji. Ze względu na ciężki stan zdrowia, występujący stopień niepełnosprawności, czy brak możliwości samodzielnego funkcjonowania wymagają jednak stałego nadzoru lekarskiego i opieki - zakomunikował urząd.

Jak poinformowano, zakład usytuowany jest w rozbudowanym i wyremontowanym budynku, jest dobrze skomunikowany, nie posiada barier architektonicznych, co umożliwia poruszanie się i łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń zlokalizowanych na terenie głównego budynku szpitala oraz nowego zakładu.

Podano, że - w ramach inwestycji realizowanej w latach 2020-2023 - budynek przeszedł generalny remont, rozbudowę i powstał łącznik z budynkiem głównym szpitala.

Inwestycja - przekazano - kosztowała ponad 13,7 mln zł, z czego środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosły ponad 9,2 mln zł.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze