Otwarto nowy ZOL. Pobyt w placówce częściowo na koszt NFZ

Autor: oprac. JKB • Źródło: TVP Lublin Rynek Zdrowia07 grudnia 2022 13:30

Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy został otwarty 5 grudnia w Tomaszowie Lubelskim. Trafią tam pacjenci, którzy wymagają opieki specjalistycznej, ale nie muszą być hospitalizowani.

Otwarto nowy ZOL. Pobyt w placówce częściowo na koszt NFZ
ZOL już jest otwarty dla pacjentów. Fot. Shutterstock
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim otworzył 5 grudnia Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
  • - Będziemy sprawować opiekę nad pacjentami, którzy nadal wymagają opieki lekarskiej, fizjoterapeutycznej, psychologicznej, a nie wymagają już pobytu w szpitalu – powiedziała TVP Lublin Anna Korkowska, kierownik ZOL w Tomaszowie Lubelskim
  • Zgodnie z zapowiedzią władz placówki, w ciągu najbliższych lat planowana jest rozbudowa jednostki i zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów

Otwarto nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Tomaszowie Lubelskim

5 grudnia Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim otworzył Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Zostaną tam skierowani pacjenci potrzebujący specjalistycznej opieki, którzy nie wymagają hospitalizacji w oddziale szpitalnym.

- Będziemy sprawować opiekę nad pacjentami, którzy nadal wymagają opieki lekarskiej, fizjoterapeutycznej, psychologicznej, a nie wymagają już pobytu w szpitalu - w sytuacjach, gdy rodzina nie jest w stanie zapewnić opieki takim pacjentom –  powiedziała TVP Lublin Anna Korkowska, kierownik ZOL w Tomaszowie Lubelskim.

Regionalna telewizja przypomniała jednocześnie, że inwestycja została sfinansowana dzięki podpisaniu umowy z NFZ. W placówce pacjenci będą mogli liczyć nie tylko na pomoc medyczną, ale również wsparcie terapeuty zajęciowego oraz logopedy. Co więcej, władze placówki zamierzają w najbliższych latach ją rozbudować.

- Jeżeli uda nam się w ciągu dwóch, trzech lat zrealizować planowane inwestycje, będziemy rozszerzali ilość łóżek. Sprzyja temu zabudowa pawilonowa szpitala w Tomaszowie, gdzie docelowo będziemy chcieli w ciągu trzech, czterech lat z 9 łóżek stworzyć około 60-80 – wyjaśniał w rozmowie z TVP Lublin lekarz Dariusz Gałecki, dyrektor SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim.

Należy wspomnieć, że pobyt w Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym finansowany jest przez NFZ i pacjenta, który ponosi koszty wyżywienia i zakwaterowania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum