Oświęcim: w tym roku pacjenci skorzystają ze zmodernizowanego domu pomocy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 września 2019 07:31

90 osób, w tym 25 pacjentów z demencjami, będzie mogło skorzystać przed końcem tego roku z poszerzonej oferty Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu, którego rozbudowa finansowana przez samorząd zakończy się we wrześniu - podała rzecznik magistratu Katarzyna Kwiecień.

Oświęcim: w tym roku pacjenci skorzystają ze zmodernizowanego domu pomocy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podkreśliła rzecznik, zlokalizowany w dobudowanych pomieszczeniach dzienny oddział dla osób cierpiących na demencję, w tym chorobę Alzheimera, będzie jedynym w zachodniej części Małopolski. - Placówka zapewni nowoczesne pomieszczenia do terapii, wypoczynku i miłego spędzania czasu podczas pobytu w ośrodku - dodała.

Rozbudowa, która rozpoczęła się w ubiegłym roku, jest finansowana z budżetu miasta. Samorząd Oświęcimia przeznaczył na ten cel prawie 3,9 mln zł. Dyrekcja i pracownicy Domu pozyskali ponad 2 mln zł z funduszy UE na wyposażenie nowego oddziału.

Na parterze powstającej części zlokalizowane zostaną pracownie fizjoterapeutyczne, sala kulturalno-integracyjna, nowoczesna sala doświadczania świata oraz kuchnia terapeutyczna. Na piętrze znajdzie się oddział dla osób z demencją. Obok sali dziennego pobytu, będą m.in. pomieszczenia do wypoczynku i terapii, gabinet psychologa i pielęgniarki. Powstanie też ogród polisensoryczny oraz zaplecze do wypoczynku i aktywności osób starszych.

Oświęcimski Dzienny Dom Pomocy zapewnia wsparcie i opiekę osobom starszym oraz nad dziećmi (od 4. miesiąca życia do 3 lat). Świadczy też usługi w miejscu zamieszkania podopiecznych.

Marek Szafrański (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze