Oświęcim: w szpitalu powstaną przewiązki łączące budynki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 września 2020 17:59

5,8 mln zł będzie kosztowała budowa przewiązek, które już wkrótce połączą ze sobą poszczególne budynki Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Będą gotowe w połowie 2021 r. - poinformowały służby prasowe starostwa oświęcimskiego.

Oświęcim: w szpitalu powstaną przewiązki łączące budynki
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Dzięki tej ważnej i długo oczekiwanej inwestycji pacjenci będą przewożeni z poszczególnych oddziałów na badania w bezpiecznych i komfortowych warunkach - wskazało starostwo w komunikacie.

Zdaniem dyrektora szpitala Edwarda Piechulka, obecnie transport chorych, którzy są diagnozowani lub przechodzą dodatkowe badania w sąsiednich budynkach, odbywa się samochodami, co jest zarówno uciążliwe, jak i kosztowne. - To się zmieni po wybudowaniu przewiązek - powiedział.

Pomysł budowy przewiązek narodził się 6 lat temu. Rok później został opracowany projekt, po czym uzyskano pozwolenie na budowę. Prace już ruszyły. - Wykonawca ma 10 miesięcy na realizację. Koszt inwestycji sięga 5,8 mln zł, w tym 2 mln zł to wsparcie powiatu oświęcimskiego - dodał Piechulek.

Wykonawcą zadania jest firma Wodpol z Żywca, która wygrała przetarg.

Oświęcimski szpital im. św. Maksymiliana Kolbego dysponuje ok. 530 łóżkami na kilkunastu oddziałach, a także ponad 20 poradniami specjalistycznymi.

Marek Szafrański (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum