Oświęcim: szpital ma nowy tomograf

Autor: oswiecimskie24.pl/Rynek Zdrowia • • 16 maja 2014 20:34

Oświęcimski szpital wzbogacił się o nowy tomograf. Starostwo Powiatowe informuje, że już wkrótce placówka otrzyma kontrakt z NFZ na realizację świadczeń i pacjenci będą mogli zapisywać się na badania.

Czesław Pływacz, kierownik techników w pracowni tomografii komputerowej ZOZ w Oświęcimiu wyjaśnia, że zaletą nowego 16-rzędowego tomografu jest szybkość badania. Przy zastosowaniu grubości warstwy skanowania = 0,6 mm można będzie zobaczyć i zdiagnozować struktury patologiczne wielkości od 1 mm.

Jak dodaje, dzięki zastosowaniu urządzenia można wykryć m.in. schorzenia neurologiczne, a dla potrzeb pulmonologów jest do dyspozycji całą gamę możliwości badań klatki piersiowej: od badania tkanki płucnej w algorytmie wysokiej rozdzielczości, przez badania wykrywające guzy, stany zapalne aż do badań wykrywających zatorowość tętnic płucnych.

Badania będą wykonywane dla potrzeb m.in. oddziału internistycznego, chirurgicznego i ginekologicznego w zakresie badań klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

Więcej: oswiecimskie24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum