Oświęcim: szpital chce uruchomić przychodnię POZ

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2015 10:42

Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu (Małopolskie) zamierza uruchomić POZ. Będzie to konkurencja dla innych przychodni. Pacjenci jednak są zadowoleni, ponieważ liczą, że dzięki temu poprawi się dostęp do lekarzy rodzinnych.

Oświęcim: szpital chce uruchomić przychodnię POZ

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu Sabina Bigos-Jaworowska przekonuje, że szpitalna przychodnia ma na razie służyć głównie pracownikom lecznicy, w której pracuje ok. 700 osób.

Aby uzyskać zgodę na prowadzenie podstawowej opieki zdrowotnej, potrzeba co najmniej 2,5 tys. deklaracji. W oświęcimskim ZOZ spodziewają się, że do nowej przychodni zgłoszą się również pracownicy firm zewnętrznych (transportowych czy sprzątających), które prowadzą działalność na terenie szpitala. Dzięki nim i ich rodzinom ma zebrać się potrzebna liczba deklaracji pacjentów.

Sabina Bigos-Jaworowska ocenia, że podstawowa opieka zdrowotna będzie działalnością opłacalną dla szpitala. W tej chwili trwają rozmowy z lekarzami. W przychodni będzie przyjmować na razie jeden internista i pediatra.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum