Ostrowiec: ludzie sprzedają domy, bo karetki spać nie dają

Autor: ostrowiecka.pl/Rynek Zdrowia • • 15 września 2017 15:08

Radny powiatowy, lekarz Krzysztof Huszaluk, poruszył na sesji rady sprawę budowy nowego dojazdu do ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim, od strony ulicy Sienkiewicza. Powiedział, że trzeba współczuć mieszkańcom ulicy Szymanowskiego, którzy przez całą dobę są narażeni na dźwięk sygnału karetek ratunkowych.

Ostrowiec: ludzie sprzedają domy, bo karetki spać nie dają
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dodał, że niektórzy mieszkańcy decydują się z tego powodu na sprzedaż swych domów. Przekonywał, że dojazd do szpitala od strony ulicy Sienkiewicza znacznie skróciłby również czas przejazdu karetek.

Starosta Zbigniew Duda wyjaśnił, że po wybudowaniu nowego pawilonu dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpital będzie musiał wybudować nowy dojazd do placówki od strony ulicy Sienkiewicza, a karetki pogotowia nie będą musiały pokonywać wąskiego ronda u zbiegu ulic Grabowieckiej i Długiej.

Ostrowiecka.pl informuje, że nie stanie się to szybko, bo droga o dobrych parametrach stałaby się główną dojazdową do szpitala. Żeby inwestycja się udała, trzeba pokonać szereg trudności, związanych chociażby z własnością gruntu, opracowaniem dokumentacji oraz jej porównaniem z innymi planami rozwojowymi szpitala.

Czytaj: www.ostrowiecka.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze