Ostrowiec Świętokrzyski: kiedy ruszy poradnia onkologiczna?

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2016 09:58

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda skarży się na brak porozumienia w sprawie powstania w Ostrowcu Świętokrzyskim poradni onkologicznej i fili Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Donosi do marszałka województwa na dyrektora Centrum, prof. Stanisława Goździa.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Fot. materiały prasowe

Poradnia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, w której na początek raz w tygodniu mają przyjmować specjaliści z Kielc, zgodnie z zapowiedziami już powinna działać. Pomieszczenia w ostrowieckim szpitalu są przygotowane, ale nikt w kieleckiego ośrodka nie odpowiada na pisma z pytaniem, kiedy poradnia ruszy.

Profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Centrum informuje, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest gotowe do uruchomienia w Ostrowcu konsultacyjnego gabinetu onkologicznego, który poprowadzi doświadczony specjalista onkologii. Pozostaje tylko kwestia udostępnienia przez szpital gabinetu, w którym lekarz mógłby rozpocząć przyjmowanie pacjentów.

Tylko w tym roku do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przyjętych zostało 3928 pacjentów z powiatu ostrowieckiego, z czego 2835 z gminy Ostrowiec. Nic więc dziwnego, że filia szpitala jest tu bardzo potrzebna.

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum