Ostrowiec Świętokrzyski: 10 mln zł na rozbudowę kardiologii inwazyjnej

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2013 17:51

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie nowy obiekt Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii GVM Carint. Wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nastąpi w środę (18 grudnia) na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 10 mln zł.

Ostrowiec Świętokrzyski: 10 mln zł na rozbudowę kardiologii inwazyjnej

Obecnie Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii GVM Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim rocznie ratuje ok. 1200 osób z chorobami serca.

Zgodnie z założeniami współpracy z powiatem ostrowieckim, GVM Carint planuje rozszerzyć zakres usług medycznych wykonywanych dla mieszkańców regionu o zabiegi interwencyjne w obrębie tętnic szyjnych, tętnic kończyn dolnych i górnych, a także interwencje w obrębie tętnic mózgowych u chorych z udarem mózgu.

Planuje się również wykonywanie małoinwazyjnych  interwencji pozwalających na leczenie zaburzeń rytmu serca oraz niewydolności serca z użyciem najnowszych technologii.

W tym celu niezbędna jest jednak rozbudowa infrastruktury medycznej. Dlatego planuje się wybudowanie dwukondygnacyjnego obiektu o pow. 2 tys. m. kw.

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum